Οι μαθητές Σταύρος Βεληβασάκης, Μαρία Δαμιανάκη, Γιώργος Δαμιανάκης και Μαρία Καλογεράκη της Β΄ Τάξης του ΓΕΛ Λιμένος Χερσονήσου συμμετείχαν στο 4ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κρήτης (Μαθητικό Συνέδριο CONNECT 2022), το οποίο πραγματοποιήθηκε το διήμερο 20 – 21 Μαΐου 2022, στο πλαίσιο του Eυρωπαϊκού Προγράμματος HORIZON με την επωνυμία CONNECT 2022. Οι μαθητές παρουσιάσαν τα αποτελέσματα της εργασίας τους με θέμα: “Οικολογική αποκατάσταση – Η Φραγκολίνα επιστρέφει στον τόπο της”. Η συμμετοχή όλων στο Μαθητικό Συνέδριο στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία. Μετά το πέρας των ομιλιών δέχθηκαν πολλά συγχαρητήρια από τους παρευρισκομένους και θερμά λόγια από την Επιστημονική Υπεύθυνη του Προγράμματος κα. Μαρία Καλαθάκη.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ