Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Tην Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2021, στα πλαίσια της ημέρας σχολικού αθλητισμού, μαθητές και καθηγητές του Γενικού Λυκείου Λιμένα Χερσονήσου σχημάτισαν ομάδες και πραγματοποίησαν τις παρακάτω αθλητικές δραστηριότητες:

• Πεζοπορία/περίπατος μήκους 7-8 χιλιομέτρων κατά μήκος των τοπικών οικισμών (Πισκοπιανό, Κουτουλουφάρι, Άνω Χερσόνησος).
  • Συμμετοχή μαθητών/τριών στη δραστηριότητα Kangoo Jump που πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του σχολείου. Επικεφαλής της δραστηριότητας ήταν η πρώην μαθήτρια του σχολείου μας Μαρία Κυπριωτάκη, την οποία ευχαριστούμε θερμά για την οργάνωση της δραστηριότητας και την παροχή του κατάλληλου αθλητικού εξοπλισμού.
  • Οργάνωση τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης (ping pong) στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου.
  • Οργάνωση τουρνουά ομαδικών αθλημάτων στις κλειστές εγκαταστάσεις (καλαθοσφαίριση και πετοσφαίριση) και ανοιχτούς χώρους (ποδόσφαιρο και αντισφαίριση) του δημοτικού γυμναστηρίου Φιλωνίδειον. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Μηλάκη, πρόεδρο του Αθλητικού τμήματος του Δήμου Χερσονήσου, για την προσφορά των δημοτικών εγκαταστάσεων όπου πραγματοποιήθηκαν οι παραπάνω δραστηριότητες.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ