Ετήσια απονομή βραβείου "ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ" | 2023

Την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε μέσα σε κλίμα συγκίνησης η «25η Ετήσια Απονομή Βραβείων Αριστείας» εις μνήμην Μενέλαου Παρλαμά. την οποία συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Χερσονήσου και ο Σύλλογος «Φίλοι του Πανεπιστημίου Κρήτης» σε συνεργασία με την Φιλοσοφική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΓΕΛ Χερσονήσου.
Στην εκδήλωση χαιρέτισαν οι κκ: Γιάννης Σέγκος, Δήμαρχος Χερσονήσου, Νίκος Ματζαπετάκης, πρόεδρος του Συλλόγου «Φίλοι του Πανεπιστημίου Κρήτης» και Κώστας Σπανουδάκης,Καθηγητής Αρχαίας Ελληνικής Φιλολογίας και Αντιπρύτανης του Πανεπιστημίου Κρήτης. Ακολούθησε η ομιλία του κ. Μανόλη Σ. Πατεδάκη, Επίκουρου Καθηγητή Βυζαντινής Φιλολογίας, Τμήματος Φιλολογίας Πανεπιστημίου Κρήτης με θέμα: «Η απονομή του Βραβείου “Μενέλαος Παρλαμάς” πριν και μετά την πανδημία (2018-2022)» Κύρια ομιλήτρια της βραδιάς ήταν η κ. Σταυρούλα Τσινόρεμα, Καθηγήτρια Φιλολογίας και Βιοηθικής, Κοσμήτορας Φιλοσοφικής Σχολής Πανεπιστημίου Κρήτη.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ