Εκπαιδευτική επίσκεψη του ΓΕΛ Χερσονήσου στην 133 Σμηναρχία Μάχης, Αεροδρόμιο Καστελίου

Στις 07 Νοεμβρίου 2023 και  ημέρα Τρίτη στις 10.00 π.μ. – 13.00 μ.μ.  πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών της Α΄ Λυκείου στην 133 Σμηναρχία Μάχης στο Καστέλι Πεδιάδος στο πλαίσιο του εορτασμού του προστάτη  της Πολεμικής Αεροπορίας Μιχαήλ Αρχαγγέλου.
Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στην στατική έκθεση  αεροσκάφους και άλλων οπλικών συστημάτων της Πολεμικής Αεροπορίας, στη Στατική έκθεση Αερολεσχών – Αερομοντέλων και τη Φωτογραφική έκθεση και  ενημερώθηκαν  για τα κριτήρια και τη διαδικασία εισαγωγής στην Σχολή Ικάρων και τη Σχολή Μονίμων Αξιωματικών Αεροπορίας από τον υποδιοικητή της μονάδας.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ