Διεξαγωγή Έρευνας Ιατρικής Σχολής Παν/μίου Κρήτης | ΓΕΛ Χερσονήσου

Στις 14 Φεβρουαρίου 2024 η Α΄ Τάξη του ΓΕΛ Χερσονήσου συμμετείχε με επιτυχία στην  έρευνα που διεξάγεται από τον κο  Συμβουλάκη Εμμανουήλ, MD, PhD, Επίκουρο Καθηγητή Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, Κλινική Κοινωνικής και Οικογενειακής Ιατρικής, Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Κρήτης και την κα Μανταδάκη Αικατερίνη, Διδακτορική φοιτήτρια, Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Κρήτης.
Σκοπός της μελέτης είναι να αποτυπώσει τη χρήση του διαδικτύου από τους μαθητές και μαθήτριες της περιφέρειας Κρήτης και το πώς αυτή επηρεάζει την καθημερινότητα και τις συνήθειές τους. Στην έρευνα αυτή  συμμετείχαν  μαθητές και μαθήτριες των Ημερήσιων Γενικών Λυκείων, τάξης Α’ Λυκείου, με τυχαία επιλογή από τις σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Κρήτης.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ