Ανάθεση πενθήμερης εκδρομής ΓΕΛ Χερσονήσου στην Πράγα

Ενεργώντας σύμφωνα με την υπ.αρ. Υ.Α. 20883/ΓΔ4/12- 02-2020 (ΦΕΚ 456/τ.Β’/13- 02-2020) που αφορά Εκδρομές – Εκπαιδευτικές επισκέψεις και μετακινήσεις μαθητών/τριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας, ανακοινώνουμε, ότι αφού τηρήθηκαν όλες οι προβλεπόμενες διαδικασίες (προκήρυξη και αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή) ανατέθηκε η διοργάνωση της πενθήμερης εκδρομής του πολιτιστικού προγράμματος «Η Ιταλική Αναγέννηση» που εκπονεί το Γενικό Λύκειο Λιμένος Χερσονήσου στην Ρώμη στη 1 Φεβρουάριου 2024 έως 26 Φεβρουαρίου 2024 στο ταξιδιωτικό γραφείο I ,αηιΙηιαΓ1<8, κρίνοντας την προσφορά αυτή ως:

• απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος,
  • την πλέον συμφέρουσα οικονομικά. Συνολικά κατατέθηκαν στη Διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από 3 (τρία) ταξιδιωτικά γραφεία, όπου και οι 3 (τρεις) προσφορές ήταν σε κλειδωμένο ηλεκτρονικό αρχείο:

α) Kalamaki Travel
β) Grand Tours
γ) Armiras Taxidia

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 του άρθρου 14 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις λήγει την Παρασκευή 15/12/2023 και ώρα 12:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου. Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ