Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2022-2023

Τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η τελετή αγιασμού στο ΓΕΛ Λιμένος Χερσονήσου για το σχολικό έτος 2022-2023. Μετά από δύο χρόνια πανδημίας, ο αγιασμός έγινε και πάλι με φυσική παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών, και της Διεύθυνσης του Σχολείου.
Τον αγιασμό τέλεσαν οι Εφημέριοι της Ενορίας Χερσονήσου, οι οποίοι ευλόγησαν και ευχήθηκαν στα παιδιά και στους καθηγητές για τη νέα σχολική χρονιά.
Ο διευθυντής του σχολείου Κος Μπάτσος Χριστόφορος καλωσόρισε τους μαθητές και τους ευχήθηκε καλή και δημιουργική χρονιά. Στην συνέχεια η υποδιευθύντρια του σχολείου διάβασε τον χαιρετισμό της υπουργού παιδείας Κας Νίκης Κεραμέως.

Χαιρετισμούς απηύθυναν επίσης ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής του δήμου Χερσονήσου Κος Μηλάκης Ιωάννης.
Στην συνέχεια μοιράστηκαν τα βιβλία στους μαθητές όλων των τάξεων και οι μαθητές αποχώρησαν.

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ