Αγιασμός ΓΕΛ Χερσονήσου 2023

Αγαπητοί γονείς και μαθητές! Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Χερσονήσου σας ευχόμαστε «Kαλή Σχολική Χρονιά» με υγεία, αισιοδοξία και πρόοδο. Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 08.30 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου. Εκεί θα τους ανακοινωθεί σε ποια αίθουσα θα πρέπει να πάνε για να παραλάβουν τα βιβλία τους και γι’ αυτό θα παρακαλούσαμε να κρατάνε μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες. Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 10.30 π.μ. Τα λεωφορεία τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσουν στις 08.15 π.μ. από κάθε αφετηρία (Γωνιές, Αγριανά, και Ανάληψη) και θα αποχωρήσουν στις 11.30 π.μ. από το σχολείο. Από την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου τα πρωινά δρομολόγια με τα σχολικά λεωφορεία θα εκτελούνται κανονικά. Την Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου και την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου τα παιδιά θα αποχωρήσουν ώρα 12.00 από το σχολείο.

Μαρκαντωνάκη Σοφία

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ